تنظیمات استایل سایت

انتخاب نوع نمایش

 • Full
 • Boxed

انتخاب رنگ

 • skyblue
 • green
 • blue
 • coral
 • cyan
 • eggplant
 • pink
 • slateblue
 • gold
 • red

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی واژن

کربوکسی تراپی یک روش زیبایی است که حدود بیست و پنج سال پیش در اروپا جرقه شروع به استفاده از کربوکسی تراپی زده شد. از این نظر که در آن زمان آب های معدنی بود که از عمق زمین جوشانده می شد و در درون آن ها گازی بنام گاز دی اکسید کربن وجود داشت.

این آب ها همانند سونا و جکوزی می ماند و افرادی که از این آب های معدنی استفاده می کردند، مشاهده می شد که گرفتگی ها، دردها و زخم هایی که داشته اند پس از مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شد. طی تحقیقاتی مشخص شد، در صورتی که نواحی از بدن در معرض گاز موجود در این آب ها قرار بگیرد، سبب افزایش خونرسانی و در صورت وجود زخم سبب بهبود زخم ها می شود.

پس مشاهده چنین نتایجی شروع به بررسی عللی که سبب ایجاد مکانیسم فیزیولوژیک شده است، پرداختند. در نهایت دریافتند گاز دی اکسید کربن را استخراج نمایند و در کپسول هایی جمع آوری کنند.

امروزه کپسول های گاز دی اکسید کربن را به دستگاه وصل کرده و برحسب درجه بندی هایی به اندازه مناسب به پوست و یا نواحی زیر پوست تزریق می شود. جالب است بدانید، گاز دی اکسید کربن بایستی از بدن دفع شود، لذا زمانی که وارد پوست می شود، مکانیسم های بدن برای دفع این گاز شروع به فعالیت نموده و همین امر سبب افزایش خونرسانی و افزایش اکسیژن رسانی بیشتر پوست می شود.

لازم است بدانید که اکسیژن می تواند سبب بهبود عروق خونی، بهبود سلول های پوستی و در نهایت موجب جوانسازی پوست می شود.

کاربرد کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی در زمینه های مختلف بسیاری کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال: در زمینه های واژینال، جوانسازی پوست صورت، بهبود ترک ها یا استریاهای پوستی، سفید کردن ناحیه تناسی و ناحیه واژینال، رفع استریاهای ناشی از بارداری و کاهش وزن، همچنین سبب بهبود دردها، به خصوص دردهای مفصلی و دردهای عصبی، که به علت افزایش خونرسانی و عروق سازی آن ناحیه موجب بهبود می گردد.

از دیگر کاربردهای کربوکسی تراپی بهبود زخم پای دیابتی، رینود، بهبود مشکلات عروق خونرسانی، رفع آتروفی واژینال، بهبود کاهش حس و میل جنسی، بهبود خشکی واژن پس از یائسگی و زایمان، جوانسازی پوست ناحیه تناسلی و … می باشد.

البته لازم به ذکر است، کربوکسی تراپی را می توان همزمان با دیگر روش های زیبایی همچون لیزر استفاده نمود تا میزان اثرات آن بیشتر و بهتر گردد و نتیجه مطلوب تری حاصل شود.

دکتر سهیلا هاشمی جراح و متخصص زنان و زایمان، با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها و جراحی های زیبایی زنان می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص زنان در اصفهان می توانید با شماره 09132708982 تماس بگیرید.

چگونگی استفاده از کربوکسی تراپی

در حقیقت نحوه استفاده از کربوکسی تراپی بدین صورت است که هر هفته و یا هر ده روز یکبار با توجه به وضعیت بیمار و ناحیه مورد نظر، همچنین صلاح دید جراح زیبایی زنان مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش زیبایی گاز دی اکسید کربن به زیر پوست و یا داخل پوست تزریق می شود.

جالب است بدانید که، نبایست انتظار معجزه در هفته اول پس از تزریق داشت زیرا این روش زیبایی به آرامی اثر می گذارد و کمی زمان خواهد برد تا بدن نسبت به گاز دی اکسید کربن پاسخ دهد.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی

تعداد جلسات کربوکسی تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد، با توجه به نوع فعالیت درمان، ناحیه مورد تعداد جلسات متفاوت می باشد. کربوکسی تراپی به منظور سفید کردن ناحیه تناسلی و رفع استریاهای پوستی بین شش تا هشت جلسه و در مواردی دوازده جلسه به طول خواهد انجامید.

همچنین برای رسیدن به نتیجه مطلوب می توان به منظور رفع استریاها همزمان از روش پلاسما تراپی استفاده نمود.

در کربوکسی تراپی به دلیل آنکه از گاز دی اکسید کربن استفاده می شود، یک روش بی عارضه است و هیچ گونه خطری فرد را تهدید نخواهد کرد.در نهایت بگوییم در صورتی که قصد دارید از روش زیبایی کربوکسی تراپی واژن استفاده نمایید، برای آگاهی بیشتر می توانید سوالات خود را از ما بپرسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بهترین جراح زیبایی زنان در اصفهان مراجعه نمایید.

کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی تبدیل به یکی از عملهای زیبایی زنانه پر طرفدار در ایران شده است. خانم هایی که دچار تیرگی بیش از حد واژن هستند برای رفع تیرگی واژن و نیز افزایش اعتماد بنفس و میل جنسی خود اقدام به کربوکسی تراپی واژن می کنند. در این مقاله به علت تیرگی و سیاهی واژن و نیز رفع تیرگی واژن با کربوکسی تراپی خواهیم پرداخت. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

فهرست
1 علت تیرگی لبه های واژن چیست؟
2 کربوکسی تراپی واژن
3 مزایای کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی
4 روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی
5 جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی
6 عوارض کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی
7 کربوکسی تراپی واژن درد دارد؟
8 مراقبتهای بعد از کربوکسی تراپی واژن
9 مدت ماندگاری کربوکسی تراپی
10 تعداد جلسات کربوکسی تراپی واژن
11 هزینه کربوکسی تراپی واژن در اصفهان


علت تیرگی لبه های واژن چیست؟
علل ژنتیکی دلیل اصلی تیرگی واژن در خانم ها است. برخی از خانمها به خاطر داشتن نوع خاصی از ژنها بیش از دیگران مستعد تیرگی و شلی و افتادگی پوست هستند. سایر دلایل تیرگی واژن زنان عبارت است از:

کاهش کلاژن سازی در ناحیه تناسلی با بالا رفتن سن
تغییرات هورمونی ناشی از مصرف برخی داروها یا بیماری ها
یائسگی
نشستن های طولانی به صورت مکرر و روزانه
شیو کردن موهای زائد
تعریق و رطوبت زیاد در ناحیه تناسلی به خاطر پوشیدن لباس زیر تنگ یا غیرنخی
ورزشهایی مثل دوچرخه سواری، اسب سواری که به واژن فشار می آورد
سایش بیش از حد ناحیه تناسلی به خاطر پیاده روی های بیش از حد
همچنین رژیم های لاغری که با کاهش وزن زیاد همراه هستند نیز می توانند دلیل تیرگی لبه های واژن و افتادگی و شلی آن باشند. افتادگی پوست واژن و تیرگی لبه های بیرونی واژن (لابیاماژور) باعث کاهش میل جنسی زنان و احساس خجالت آنها از شریک جنسی شان می شود.

کربوکسی تراپی واژن
روشهایی برای جوانسازی و زیبایی واژن زنان وجود دارد که یکی از کم تهاجم ترین و بهترین روش های آن، کربوکسی تراپی واژن است. در این روش از دستگاه کربوکسی تراپی واژن برای تزریق گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. این گاز طبیعی که در بدن نیز وجود دارد به کمک سوزنهای کوچکی به ناحیه تناسلی تزریق می شوند.

دی اکسید کربن باعث تحریک اکسیژن رسانی و خونرسانی به ناحیه تناسلی و تغذیه بهتر بافتهای آن می شود. در نتیجه کلاژن سازی در این ناحیه افزایش پیدا می کند. در نتیجه علاوه بر استحکام و جوانی ناحیه تناسلی، شاهد روشن شدن و رفع تیرگی واژن خواهید بود.

مزایای سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی

چه اطلاعاتی در مورد کربوکسی تراپی واژن دارید؟

کربوکسی تراپی چه تاثیری در سفید کردن واژن دارد؟

ماندگاری سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی چقدر است؟

کربوکسی تراپی روش غیرتهاجمی به منظور جوانسازی پوست می باشد که در نقاط مختلفی مانند:

 • صورت
 • گردن
 • بازوها و …

مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش؛ کربوکسی (گاز دی اکسید کربن) به منطقه ی مورد نظر تزریق می گردد. بعد از تزریق کربوکسی در بافت هدف؛ هایپرکاپنی به دلیل اختلاف غلظت CO2 نسبت به O2، بالا می رود.

در این حالت O2 از هموگلوبین خون جدا می شود و این امر تاثیر بسیار مهمی در وازودیلاتاسیون عروقی و افزایش اکسیژناسیون بافتی دارد.

کاربرد کربوکسی تراپی

تزریق گاز دی اکسید کربن، منجر به حفظ و تقویت خاصیت ارتجاعی پوست می شود. خوشبختانه در دنیای شگرف و پیشرفته ی پزشکی امروز، از کربوکسی تراپی به منظور های گوناگونی استفاده می شود. به طور مثال:

 • تقویت خاصیت ارتجاعی پوست (کمک به کاهش چین و چروک پوستی)
 • کاهش چربی
 • کاهش ریزش مو
 • کاهش سلولیت
 • تحریک کلاژن سازی ( کمک به رفع پیری پوست)
 • کمک به بهبود اسکار های پوستی (مانند زخم های ناشی از جراحی surgical scare)
 • رفع تیرگی دور چشم
 • ترمیم ملاسما و لک های ناشی از حاملگی (melasma)
 • اکسسوری برست
 • درمان خطوط ناشی از چاقی و لاغری، حاملگی (strech mark)

مزایای کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی
کربوکسی تراپی با بازگشت جذابیت و زیبایی واژن باعث افزایش اعتماد بنفس، میل و لذت جنسی در زنان می شود. همچنین کربوکسی تراپی باعث:

رفع چین و چروک ناحیه تناسلی
روشن سازی واژن
جوانسازی واژن
رفع ترکهای پوستی یا استریاهای واژن با کربوکسی تراپی
رفع اسکارهای ناحیه تناسلی
رفع افتادگی واژن
می شود. از دیگر مزایای کربوکسی تراپی واژن می توان به سرپایی بودن این عمل زیبایی زنانه و عدم نیاز به بستری شدن بعد از کربوکسی تراپی اشاره کرد. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای این عمل زیبایی واژن بیشتر پرداخته شده است.

اگر قصد روشن سازی و جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی را دارید، پیشنهاد می کنیم به مطب خانم دکتر سهیلا هاشمی، جراح زیبایی و متخصص زنان و زامان مراجعه نمایید. این مرکز یکی از مجهزترین مراکز روشن سازی ناحیه تناسلی زنان در اصفهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با مشاور لیزر و زیبایی مطب با شماره 09132708982 تماس بگیرید.

روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی
طی انجام جلسات کربوکسی تراپی برای تیرگی واژن، به دلیل کلاژن سازی و جوانسازی واژن خاصیت ارتجاعی پوست واژن دوباره باز می گردد. در نتیجه پوست واژن کشیده شده و چین و چروکهای آن برطرف می شود. به همین دلیل نیز بعد از رفع کبودی ناشی از تزریق گاز به پوست واژن شاهد رفع افتادگی و روشن شدن واژن بعد از کربوکسی تراپی خواهید بود.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی
بهبود خونرسانی به واژن در اثر تزریق گاز دی اکسید کربن، باعث تغذیه بهتر پوست ناحیه تناسلی و تحریک کلاژن سازی در واژن می شود. با ساخت کلاژن و الاستین جدید، خاصیت ارتجاعی پوست و استحکام آن به ناحیه تناسلی باز می گردد. در نتیجه کربوکسی تراپی منجر به جوان سازی واژن شده و افتادگی ناحیه تناسلی برطرف می شود.

عوارض کربوکسی تراپی ناحیه تناسلی
بعد از کربوکسی تراپی در محل تزریق گاز کمی احساس درد و سوزش وجود دارد که به سرعت بر طرف می شود و کاملا طبیعی است. همچنین نگران تورم و کبودی واژن بعد از تزریق نباشید زیرا این کاملا طبیعی است و ظرف چند روز از بین می رود.
اگر کربوکسی تراپی واژن را نزد پزشک متبحر در این زمینه انجام دهید، به جز این موارد هیچ عارضه دیگری بعد از کربوکسی تراپی واژن نخواهید داشت. این عمل زیبایی زنانه کمی تهاجمی و بدون عوارض جانبی است.

کربوکسی تراپی واژن درد دارد؟
کربوکسی تراپی واژن بدون درد و خونریزی انجام می شود. فقط درد کوچکی موقع تزریق گاز به خاطر سوزن زدن در این ناحیه حس می شود که اصلا چیز مهمی نیست.

مراقبتهای بعد از کربوکسی تراپی واژن
بعد از کربوکسی تراپی واژن نباید تا 4 ساعت ناحیه تناسلی را بشویید. تا 24 ساعت بعد از کربوکسی تراپی از استحمام و رفتن به استخر، سونا، جکوزی یا ماندن در وان حمام خودداری کنید. همچنین:

اگر کهیر مشاهده کردید، نگران نباشید. این کهیرها طبیعی هستند و به سرعت همان روز برطرف می شوند. پس آنها را دستکاری نکنید.
تا یک ساعت بعد از کربوکسی تراپی واژن از هیچ ماده بهداشتی یا آرایشی در ناحیه تناسلی استفاده نکنید.
تا یک روز بعد از کربوکسی تراپی از انجام فعالیتهاس سنگین یا ورزشهای سنگین خودداری کنید.
علاوه بر این موارد، به یاد داشته باشید که تا رفع کبودی و سوزش نباید لباسهای تنگ بپوشید و بهداشت ناحیه تناسلی را رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی
در طولانی شدن مدت ماندگاری کربوکسی تراپی عوامل مختلفی دخالت دارند. به عنوان مثال موارد زیر می تواند باعث افزایش مدت ماندگاری کربوکسی تراپی واژن شود.

تزریق مناسب گاز دی اکسید کربن
بالا بودن مهارت و تجربه پزشک در کربوکسی تراپی
انجام لیزر تراپی همراه با کربوکسی تراپی واژن در مواردی که تیرگی بیش از حد واژن و کشاله ران وجود دارد.
ورزش منظم و رعایت رژیم غذایی سالم
به علاوه اگر مراقبتهای بعد از کربوکسی تراپی واژن را دقیقا رعایت کنید، ماندگاری کربوکسی تراپی واژن تا 6 ماه یا بیشتر خواهد بود.

تعداد جلسات کربوکسی تراپی واژن
تعداد جلسات کربوکسی تراپی بستگی به شدت تیرگی واژن و افتادگی آن دارد. هر چه تیرگی واژن شدیدتر باشد، تعداد جلسات هم بیشتر می شود. معمولا برای روشن سازی واژن و رفع استریاها با کربوکسی تراپی بین 4 تا 8 جلسه کربوکسی تراپی لازم است. ممکن است در بعضی افراد تا 12 جلسه هم برسد.
تعداد دقیق جلسات را پزشک بعد از معاینه و شنیدن خواسته های فرد می تواند تعیین کند. همچنین سالانه یک یا دو جلسه ترمیم باید انجام دهید تا نتیجه کربوکسی تراپی شما ماندگار باشد. نتیجه کار را می توانید طی انجام جلسات کربوکسی تراپی نیز مشاهده کنید.
برای اینکه به پوست واژن فرصت ترمیم داده شود، معمولا فاصله بین جلسات کربوکسی تراپی یک تا دو هفته است.

اگر قصد دارید روشن سازی و جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی را نزد یک متخصص مجرب در این زمینه انجام دهید، پیشنهاد می کنیم به مطب خانم دکتر سهیلا هاشمی، جراح زیبایی و متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید. برای اطلاع از هزینه های کربوکسی تراپی واژن در اصفهان یا رزرو نوبت با مشاور لیزر و زیبایی مطب با شماره 09132708982 تماس بگیرید.

هزینه کربوکسی تراپی واژن در اصفهان
فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت کربوکسی تراپی واژن تاثیر گذار هستند. مثلا هزینه کربوکسی تراپی واژن در اصفهان با کربوکسی تراپی نسبت به تهران کمتر و قیمتها بهتر است. همچنین:

نوع کلنیک
مهارت پزشک
تعداد جلسات
شدت تیرگی یا افتادگی واژن
سرعت واکنش پوست فرد به کربوکسی تراپی به خاطر وضعیت فرد (بیماریها، سن، سبک زندگی و …)
در تعیین هزینه ها موثر هستند. همچنین تمایل به انجام همزمان بوتاکس واژن (تزریق ژل یا چربی به واژن)، لیزر واژن و … که نتیجه کربوکسی تراپی را سریعتر و بهتر می کنند، قیمت روشن سازی واژن در اصفهان را بیشتر می کند.

دستگاه کربوکسی این امکان را به زنان می دهد تیرگی های ناحیه تناسلی خود را بر طرف سازند و تغییر رنگ ایجاد شده در این ناحیه به زیبایی و افزایش جذابیت آن می افزاید.

*البته این نکته را در ذهن و نظر خود داشته باشید که کربوکسی در نواحی مختلف بدن خانم ها قابل استفاده است. مثلا دستگاه کربوکسی در نواحی کشاله ران، زیر بغل و گردن و روی سینه، روی دست ها نیز قابل استفاده است و نتایج قابل توجهی را پدید می آورد.

کربوکسی تراپی واژن چگونه انجام می شود؟

در این روش با تزریق گاز کربن دی اکسید با استفاده از دستگاه هایی که کربوکسی نام دارد می توانند بسیاری از مشکلاتی که در نواحی مختلف بدنی وجود دارد را رفع کنند.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

گاز دی اکسید کربن که در طی کربوکسی تراپی به زیر پوست تزریق می شود چگونه عمل می کند؟

مسیر عروق را باز می کند، در نتیجه خون رسانی در این مسیر به درستی انجام می شود
زمانی که خون رسانی به روند طبیعی باز گردد با افزایش اکسیژن در مسیر عروق روبرو خواهیم بود
خروجی و نتیجه افزایش اکسیژن باعث می شود نواحی تحت درمان به درستی تغذیه داشته باشند و رشد و گسترش بافت پوست و سلول ها را در پی دارد
تمامی این عوامل در نهایت به این نتیجه منجر می شود که تمامی مشکلاتی که در سطح پوست ایجاد شده اند از بین بروند.

کربوکسی تراپی واژن چه مزایایی دارد؟

از سوالاتی که از سوی زنان و علاقه مندان به روش های زیبایی واژن پرسیده می شود این است که کربوکسی تراپی چه امکانی را برای آنان ایجاد می کند و انتظار چه تغییری را داشته باشند.

برای پاسخ گویی به این سوال موارد متعددی را می توان برشمرد از جمله:

افزایش زیبایی واژن
افزایش جذابیت جنسی
افزایش لذت جنسی
افزایش میل جنسی
رفع تیرگی پوست در نواحی واژن
رفع حالت چروکیدگی و شلی اطراف واژن
از بین بردن سلولیت ها
از بین بردن چروک ها
درمان و ترمیم زخم های ایجاد شده بر روی پوست نواحی مختلف بدن

تمامی این آثاری که از خود به جای می گذارد با مزیت های دیگری همراه است از جمله:

کمترین میزان درد
بدون خونریزی
در کمترین زمان ممکن
بدون نیاز به بستری شدن ( از نوع درمان های سرپایی محسوب می شود)

برای مشاهده اثر و نتیجه کربوکسی تراپی چند جلسه باید تحت درمان قرار گرفت؟

واقعیت این است که برای مشاهده آثاری که دستگاه کربوکسی بر روی نواحی مختلف بدنی افراد دارد تعداد جلسات ثابتی وجود ندارد. برای مثال ممکن است در عده ای از زنان چهار جلسه پاسخ گوی مناسبی برای رفع مشکلات آنها باشد اما در برخی از زنان دیگر این تعداد جلسات بیشتر باشد.

علاوه بر این نکته ی دیگری که وجود دارد این است که نواحی مختلف بدن یک فرد نیز به تعداد جلسات متفاوتی نیازمند است. مثلا آلت تناسلی ممکن است هشت جلسه زمان بر باشد ولی زیر بغل یا کشاله ران کمتر یا بیشتر از این زمان نیاز دارد تحت درمان باشد و اقدامات لازم انجام شود.

نکته ای کلی و ضروری در خصوص کربوکسی تراپی واژن

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی سال هاست که به طرق مختلف انجام می شود. اما در دو دهه اخیر پیشرفت های چشمگیری را داشته است و توانسته در درمان مشکلات زنانه بسیار موفق عمل کند. همین نکته مهر تاییدی است بر اینکه یقین داشته باشیم این روش درمانی و زیبایی عارضه های خطرناکی را متوجه زنان نمی کند. زیرا در طی این سالها سومندی خود را به اثبات رسانیده است.

مراقبت های بعد از انجام کربوکسی تراپی چیست؟

بعد از انجام کربوکسی تراپی به مدت یک ساعت از استفاده از انواع لوازم آرایشی پرهیز کنید.
در 24 ساعت اول انجام کربوکسی تراپی از استخر رفتن اجتناب کنید تا روند بهبودی در روز اول حاصل شود وکمترین احتمال خطر را در پی داشته باشد.
یکی از عوارضی که کربوکسی تراپی به دنبال دارد ( البته در مواردی این موضوع گزارش شده است ) کهیر زدن در بخشی از بدن است. این کهیر ها موقتی است و در کوتاه ترین زمان ممکن از بین می روند.
اگر ورزش های سنگین و حرفه ای انجام می دهید از مهم ترین نکاتی که باید رعایت کنید این است که تا یک روز بعد از انجام کربوکسی تراپی آن را متوقف کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

آیا کربوکسی تراپی را می توان همزمان یا بعد از بوتاکس انجام داد؟

بله این اقدام ممکن است. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که به توصیه پزشک این اقدامات در پی هم انجام شده است. این دو اقدام زمانی که با هم انجام می شود تاثیر زیادی را در رفع مشکلات پوستی می گذارند.

نتیجه گیری

در انتها بر خود لازم می دانیم که از ذکر این نکته گذر نکنیم که همواره برای انواع اقدامات زیبایی از پزشکان و متخصصینی استفاده کنید که در زمینه کاری خود نهایت تخصص و مهارت و تجربه را دارند. متاسفانه به علت گسترش و افزایش این دسته از اعمال زیبایی شاهد حضور و فعالیت پزشکانی هستیم که ابدا مهارت و تخصصی ندارند و صرفا برای کسب درآمد بیشتر دست به چنین اقداماتی می زنند و نتیجه ای جز پشیمانی برای مراجعین آنان ندارد. مراجعینی که به دلیل ناآگاهی و تحقیقات محدود به کلاهبردارانی اعتماد کردند که نه تنها به زیبایی آنها نیفزودند بلکه همان زیبایی ابتدایی آنان را نیز از آنها سلب کردند.

دسته بندی : جوانسازی واژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *